Nowoczesne szklarnie ogrodowe to miejsca przeznaczone do uprawy warzyw i ziół. To miniobiekty, które mogą znajdować się w ogrodzie, na przydomowej posesji lub na działce rekreacyjnej. Szklarnia ogrodowa to miniobiekt z konstrukcją do samodzielnego montażu. Szklarnia może mieć aluminiowy szkielet nośny i wypełnienie płycinami z poliwęglanu komorowego z opatentowanym systemem łączenia.

Odpowiednio dobrane płyciny o 6 mm grubości, są odporne na działanie promieniowania UV czy nie ulegają łatwo uszkodzeniom mechanicznym. Zastosowanie aluminium do wykonania konstrukcji szklarni, mającej docelowo znaleźć się na działce budowlanej, rekreacyjnej, na przydomowej posesji czy w ogrodzie, ma korzystny wpływ na wegetację roślin, ponieważ metal ten redukuje wahania temperatur i stwarza odpowiedni mikroklimat, sprzyjający szybszemu wzrostowi warzyw i ziół. Proponowana przez nasz sklep internetowy szklarnia ogrodowa, może mieć uchylne okno dachowe, a także dodatkowe funkcje w postaci automatycznego otwierania i blokowania drzwi, wysuwanych półek, stołów czy fundamentów. To konstrukcja przeznaczona do montażu na cokole betonowym lub też bezpośrednio na gruncie utwardzonym. Polecana szklarnia ogrodowa jest produktem objętym 12 – miesięczną gwarancją na wady wykonawcze i materiałowe.

Szklarnie ogrodowe – wytrzymałe i estetycznie wyglądające konstrukcje

Wytrzymała szklarnia z poliwęglanu, to produkt znanej firmy, zajmującej się projektowaniem i wytwarzaniem tego typu konstrukcji. Oferowana przez nas szklarnia ma wysokie ściany boczne, ułatwiające rozwój roślin pnących czy osiągających dużą wysokość. Ten miniobiekt posiada konstrukcję aluminiową, która może być malowana proszkowo. Proponowana przez nas szklarnia z poliwęglanu, składa się z szyb, wykonanych ze szkła ogrodniczego, zarówno tego hartowanego, jak i powstałego z 10 mm poliwęglanu komorowego. Uzyskana w ten sposób, bardzo solidna i wytrzymała konstrukcja, jest w stanie przetrwać trudne warunki atmosferyczne. Szklarnia z poliwęglanu, która jest dostępna w naszym asortymencie, nie wymaga posiadania zezwolenia na budowę. Szkło montowane jest przy pomocy sznurów i klamer. Przy oknach można zainstalować automatyczny mechanizm, który będzie służył do ich zamykania i ponownego otwierania. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ umożliwia ono szybkie wietrzenie wnętrza szklarni, bez potrzeby ręcznego otwierania wszystkich okien. Proponowana szklarnia z poliwęglanu, może być umiejscowiona na utwardzonej powierzchni, która została do tego celu odpowiednio przygotowana. Obiekt wymaga fundamentu bazy, który znajduje się w asortymencie naszego sklepu internetowego.

Jakimi zaletami wyróżniają się przydomowe mini szklarnie?


Wysokiej jakości przydomowe mini szklarnie to rozwiązanie dla osób, które pragną posiadać lekkie tunele foliowe o konstrukcji nośnej, wykonanej z bardzo giętkiej blachy ocynkowanej, skutecznie zabezpieczonej przed procesem korodowania. Konstrukcja, którą mają tunele foliowe ma grubość od 1 do 3 mm i posiada łączniki spajające poszczególne jej elementy. Tunele foliowe z naszego sklepu internetowego to mocne, łatwe do skręcania i późniejszego demontażu przydomowe mini szklarnie. Konstrukcje te mogą znajdować się na działkach nieopodal domu lub być obiektami wolnostojącymi. Pokrycie tuneli foliowych specjalną folią szklarniową z filtrem UV, gwarantuje ich dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne działanie czynników pogodowych. Zastosowanie folii tkanej z włóknem szklanym, znacznie podnosi ich wytrzymałość. Polecane przez nas tunele foliowe są w stanie przetrwać, w zależności od sytuacji pogodowych, około 5 do 7 lat. Dodatkowym atutem, który wyróżnia tunele foliowe, jest zastosowanie w ich konstrukcji opcji antyfog, która zapobiega nadmiernemu skraplaniu i ociekaniu wody wewnątrz miniszklarni. Polecane przez nas przydomowe mini szklarnie można dopasować pod względem ich rodzaju, wielkości i wysokości. W naszym sklepie internetowym dostępne są wersje mające od kilku do nawet 100 m2 powierzchni.

Osoby, które pragną posiadać własne, zdrowe warzywa i zioła, pozbawione pestycydów i szkodliwych dodatków, powinny zdecydować się na takie rozwiązanie jak szklarnia ogrodowa. To obiekt, który jest łatwy do montażu i bardzo wytrzymały.